Pvc Hurda

Pvc Hurda

PVC Hurda, kablo yapımında kullanılan lastiklerin yerini almıştır. Bunun sebebi elbette kablo yapımında lastiğe göre daha kolay yapılması ve düşük ücrete sahip olmasıdır. Ayrıca çevre koşullarına daha dayanıklı olduklarından her yerde kullanılabilmektedirler.

PVC hurda sert, yumuşak, saydam ve opak olabilmektedir.

PVC Hurda nerelerde kullanılır?

Yukarıdaki özelliklerinden dolayı en çok tercih edilen hurda çeşitlerinden biridir. Yapay deri, su hortumları, yer döşeme malzemeleri ve yumuşak oyuncaklar, kablolar gibi dünya üzerinde en çok kullanılan ürünlerin ana malzemesidir.

Elektronik Hurda Nedir?

Elektronik hurda içerisinde işlem yapabilecek her türlü cihazın alınıp satılmasıyla oluşan hurda çeşitidir. Genel olarak geri dönüşüm ile kullanılarak çevreye zarar vermesi engellenir.

Toplanan elektronik hurdalar eğer çalışır durumdaysa daha da iyileştirerek tekrardan satışa çıkar. Kullanılmayacak durumda olan elektronik hurdalar içerisindeki değerli materyallar alınmasının ardından geri dönüşüme giderek başka bir ürünün kabı olabilir.

Birden fazla üründen oluşan elektronik hurdalarda (bilgisayar, laptop) içlerinde eğer çalışmayan parçalar var ise stokta olan uygun ürünlerdekiler ile değiştirilir ve onarımın ardından satışa çıkar ya da malzeme olarak kullanılarak başka ürünlerin içerisine parçaları dağıtılır ve kalan hasarlı parçalar geri dönüşüme gider.

Elektronik hurda olarak kullanılan ürünler

Artık üretilen çoğu eşya internetle etkileşim halinde olduğundan elektronik hurdaya girmektedir. Fakat genel olarak bilinenler şu şekildedir:

  • Bilgisayar ve laptop parçaları,
  • Telefon,
  • Yazıcı,
  • Monitör,
  • Uydu Alıcısı,
  • Adaptörler,
  • Server bilgisayarları

Olmak üzere daha da uzatılabilir.

Güçlü Hurda
Güçlü Hurda Çevrimiçi